Częste pytania

Mikropigmentacja jest nową metodą eliminowania problemów z brakiem włosów. Poniżej zebraliśmy listę najczęściej zadawanych pytań.

Agabo | Faq
Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak, pełne bezpieczeństwo umożliwia zastosowanie specjalistycznej metody w wyniku której indywidualnie dobrany, naturalny pigment umieszczany jest w najgłębszej warstwie naskórka, przy pomocy bardzo cienkiej akupunkturowej igły. Zabieg ma charakter bezinwazyjny i niechirurgiczny.

Barwniki których używamy są naturalne, bezpieczne oraz co najważniejsze specjalnie dedykowane do metody mikropigmentacji skóry głowy. Dodatkowo na życzenie klienta podczas konsultacji wykonać możemy test skórny.

Na czym dokładnie polega mikropigmentacja?

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy polega na wprowadzeniu dobranego do koloru pozostałych włosów, specjalistycznego  pigmentu w najgłębszą warstwę naskórka. Pigmentacja wykonywana jest bardzo cienką-akupunkturową, jednorazową, sterylną igłą.

Zabieg sprowadza się do precyzyjnego pokrycia miejsc pozbawionych włosów mikroskopijnymi kropkami, lub też w przypadku np. blizn -dłuższymi kreskami przypominającymi pozostałe włosy, tym samym do idealnego kamuflażu miejsc bez włosów.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Ze względu na swój niechirurgiczny charakter istnieje bardzo mało przeciwwskazań do wykonania mikropigmentacji skóry głowy, należą do nich: uszkodzenia skóry w miejscu poddawanym zabiegowi, niezakończone leczenie onkologiczne, świeże blizny w miejscu zabiegowym.

Jak przygotować się do zabiegu?

Podczas konsultacji (osobistych lub mailowych) klient otrzyma dokładną instrukcje postępowania zarówno po jak i przed zabiegiem.

Bezpośrednio przed zabiegiem skóra głowy nie powinna być opalana, nie należy również stosować żadnych innych kosmetyków, które to mogłyby wejść w niepożądaną reakcje z pigmentem oraz nie zażywać leków ze sterydami, retinoidami oraz leków rozrzedzających krew, takich jak heparyny, aspiryny, pyralginy.

Czy zabieg jest bolesny?

Kwestia bolesności zabiegu jest uwarunkowaniem indywidualnym oraz zależy od pigmentowanej powierzchni na skórze głowy. Skronie zazwyczaj są bardziej bolesne od pozostałej skóry głowy, natomiast pigmentacja okolicy potylicy nie jest wcale odczuwalna. Zazwyczaj klienci oceniają zabieg w skali bólu 1-10 na 3-5. Na życzenie klienta stosujemy maść znieczulającą 😉

 

Jak długo trwa zabieg?

Długość jednej sesji zależy od wielkości pola poddawanego pigmentacji. Jeśli chodzi o pierwszą wizytę planujemy ją na godziny poranne, czas wraz z wypełnieniem ankiety zabiegowej, dokonaniem i akceptacją linii frontalnej oraz samym zabiegiem szacujemy na ok 2-6h.

Pocieszające natomiast jest to że podczas zabiegu do dyspozycji klienta jest szeroka filmoteka oraz możliwość bezpłatnego skorzystania z zabiegu elektrostymulacji na wybrany obszar ciała 🙂

Czy wymagana jest specjalna pielęgnacja pozabiegowa?

Procedura pozabiegowa nie jest uciążliwa gdyż do trzech dni po zabiegu nie zaleca się mycia oraz golenia głowy.

Do tygodnia po zabiegu natomiast nie powinno się korzystać z basenów, sauny, otwartych akwenów wodnych, bądź ciężkiego treningu siłowego.

Dodatkowo w okresach letnich zalecamy stosowanie kremów z filtrem na skórę głowy co przedłuży trwałość zabiegu.

Czy szybko będę mógł wrócić do codziennej aktywności po zabiegu?

Oczywiście. Nielicząc dnia zabiegu, urlop w pracy/ wyłączenie z życia towarzyskiego jest zbędne.

Zazwyczaj zaczerwienienie pola zabiegowego ustaje po 2-72h po zabiegu.

Czy efekt zabiegu będzie widoczny dla osób które nie wiedzą że poddałem się mikropigmentacji?

Tak, ale… ze względu na to że pigmentowana powierzchnia jest identyczna jak ogolone włosy sam zabieg nie będzie widoczny jednak efekt zaostrzenia konturu wraz z rysami twarzy (przy wcześniejszych zakolach a teraz widocznej linii frontalnej zmniejszajacej znacząco czoło) jest dostrzegalny.

Otoczenie zazwyczaj dziwi się czemu klient goli głowę skoro ma tak dużo rosnących włosów 🙂

Jak długo utrzymują się moja nowa fryzura?
Czy mikropigmentację można usunąć?

Tak-można, ale….

Być może na pierwszy rzut oka mikropigmentacja skóry głowy zbliżona jest do zabiegu tatuażu lub makijażu permanentnego-jednakże z punktu widzenia lingeristy różni się bardzo znacząco. Metoda zabiegu, oraz co najważniejsze skład pigmentów jest kompletnie różny w metodzie mikropigmentacji skóry głowy niż w ww. zabiegach. O ile przy zastosowaniu pigmentów do mikropigmentacji skóry głowy zabieg usunięcia fryzury jest bardzo prosty i szybki w wykonaniu, o tyle gdy zgłaszają się do nas osoby po ‚eksperymantach’ tatuażowych/makijażu permanentnego na głowie ilość sesji usunięcia znacznie się wydłuża.

Przestrzegamy by korzystać z usług sprawdzonych, ściśle specjalizujących się w zabiegach mikropigmentacji skóry głowy miejsc.

Jak wygląda konsultacja?

Podczas uprzednio umówionej konsultacji, omawiamy oczekiwania oraz rozwiewamy wątpliwość potencjalnego klienta. Dokładnie opisujemy oraz obrazujemy wykonywany zabieg.

Możemy również wykonać rysunek linii frontalnej, aby klient był w stanie przybliżyć sobie swój przyszły wygląd.

Serdecznie zapraszamy do wypełnienie formularza co ułatwi nam uzgodnienie dogodnego dla Państwa terminu konsultacji .

Bezpłatne konsultacje

Zadzwoń i umów się.
Służę swą wiedzą i doświadczeniem

Dowiedz się więcej