21/02/18

[ Zewnętrzne przyczyny wypadania włosów ]

[ Zewnętrzne przyczyny wypadania włosów ]

  1. SZKODLIWE PRODUKTY

Zaliczamy tu przede wszystkim farby do włosów, zwłaszcza te w ciemnych kolorach, które zawierają PPD, czyli parafenylenodiaminę. Jest to barwnik, który może powodować podrażnienia i alergie skóry, a w ich następstwie nadmierne wypadanie włosów.

Jeśli więc nie chcemy rezygnować z farbowania włosów, a zauważymy, że po zabiegu zwykle wypada ich nam więcej, to warto wybierać farby bez PPD lub z niewielką jej ilością. Takie produkty, przeznaczone dla alergików, znajdziemy w aptekach. Podrażniać mogą nas również inne produkty, których używamy. Zarówno szampony, odżywki, jak i wcierki, nawet te o naturalnym składzie, mogą wywoływać alergiczne reakcje skóry. Trzeba uważnie obserwować włosy i w razie problemów odstawić dany produkt.

  1. NIEODPOWIEDNIE FRYZURY

Zbyt ciasne upięcia, czy to kucyki, czy koki, które ciągną naszą skórę, również mogą się przyczynić do powstania problemów z wypadaniem włosów. Podobnie działa też zagęszczanie czy przedłużanie włosów. Zarówno to metodą clip-in, czyli tymczasowych przypinek, jak i to wykonywane na stałe osłabia cebulki włosowe i w dłuższej perspektywie może prowadzić nawet do łysienia.

  1. SKRAJNE TEMPERATURY

I te zbyt wysokie (jak podczas nadmiernego opalania się czy noszenia nieprzewiewnych nakryć głowy), i te za niskie (przemrożenie skóry głowy zimą, mycie lodowatą wodą) źle wpływają na skórę głowy i mogą osłabiać cebulki włosowe. Wypadanie włosów może też powodować radioterapia, czyli naświetlanie, ale tylko w przypadku, gdy promienie są skierowane bezpośrednio na głowę. Po zakończeniu terapii większości pacjentom włosy odrastają.

  1. PORA ROKU

Przyczyną wypadania włosów, choć może się to wydawać mało prawdopodobne, może być również pora roku. Zarówno wiosną, jak i jesienią wiele osób uskarża się na wzmożone wypadanie włosów. Na szczęście możemy z tym walczyć — dzięki odpowiedniej diecie i stosowaniu kosmetyków wzmacniających włosy jesteśmy w stanie znacznie ograniczyć wypadanie włosów.

Powrót do bloga